Jak využít sociální sítě v síťovém marketingu?

Chcete začít vydělávat díky doporučením, ale nechcete obvolávat své přátele a známé? Nebo máte přátel a známých velmi málo? Nevadí! V dnešním světě internetu může úspěšně dělat obchod i introvert, stačí zahodit ostych a věnovat se komunikaci on-line, a to pro mnohé je mnohem příjemnější a jednodušší.

Podnikejte s Essens na Instagramu, TikToku nebo Facebooku…

… Nebo i jinde? Ano, je to jen na vás jak využijete svůj osobní potenciál.

Rádi natáčíte videa? Nebo raději fotíte a pracujete s grafikou? Ať tak či ona, na sociálních sítích můžete prezentovat sebe a svůj život nebo recenze produktů, sdílet dobré restaurace a já nevím co všechno. Kreativitě se meze nekladou.

Ptáte se jak do toho zapadá Essens a síťový marketing (mlm)? Jednoduše! K úspěšnému budování podnikání s Essens potřebujete kontakty a zájemce o produkty nebo kariéru. A tyto kontakty vás mohou sledovat na sociálních sítích, důležité je jim ukazovat naše produkty a výhody síťového podnikání, tj. vzdělávat.

A jestli rádi cestujete a fotíte, můžete využít svůj profil pro registrace do Essens s odkazem na Essens.Travel, což je náš projekt pro nadšené cestovatele! 🙂

Jak začít?

Předně si musíte rozmyslet zda využijete stávající profil nebo založíte jiný. Pro účely Essens podnikání a síťového podnikání, ve kterém je důležitá vaše osobnost je více než vhodné využít svůj profil. Jen je potřeba s ním pracovat.

Ať už založíte profil jen pro síťové podnikání nebo upravíte současný profil je potřeba si uvědomit, koho chcete oslovit….? A jestli je jasné, že chcete cílit hlavně na ženy milující kvalitní dekorativní kosmetiku, tak budete svůj obsah budovat na krásných fotografiích produktů, ale i sebe sama s tipy na líčení apod.

Pamatujte, že nejprve je potřeba šířit informace, tj. vzdělávat a učit o síťovém podnikání nebo přímo o produktech. Můžete se zaměřit na doplňky stravy a zdravý životní styl. Pokud rádi vaříte, tak se to bude hodit. Ale jestli se raději věnujete módě a kosmetice, zvažte recenze produktů pro péči o tělo a pleť, recenze dekorativní kosmetiky a hlavně nezapomeňte být autentičtí! 🙂

Jedním příspěvkem to nekončí, ale začíná!

Sociální sítě jsou o budování jména, značky. Sociální sítě jsou o komunikaci, tj. bez vaší aktivity nejen v přidávání příspěvků se neobejdete. Sledujte úspěšné na sociálních sítích v oboru, který vás baví a kterým se chcete ubírat. A teprve pak doporučujte vhodné produkty s ohledem na váš profil. Máte profil zaměřený na módu? Sdílejte své tipy na nákup trička, ale určitě se k tomu bude hodit i tip na Essens parfém.

Baví vás spíše zdraví a prevence? Vyznáte se v bylinkách? Sdílejte své tipy na produkty z oblasti doplňků stravy, buďte konkrétní – s čím vám pomohli? A nezapomeňte sdílet i info o volně dostupných bylinkách. Co třeba fotografie a videa o sběru bylinek a tvorbě domácí mastičky?

Říkáte si, že pak lidé od vás nenakoupí? Naopak! Budete s nimi budovat důvěru a díky tomu dají na vaše doporučení.

Sociální sítě jsou kapitola, které bych se zde mohl věnovat mnoho a mnoho řádků. Dnes bylo cílem ukázat, že doporučení a úspěch v síťovém marketingu lze budovat i pomocí sociálních sítí, které nejsou katalogem, ale spíše zdrojem inspirace a informací. Přeji všem hodně štěstí v podnikání nejen s Essens!